MEME BÜYÜTME AMELİYATLARI

Göğüsler; kadının kendisinde güzel görmek istediği bir organdır. Kadın üst giysisini genelde göğüs yapısına göre tercih etmektedir. Bazen kadınlar dekolte giymek istemelerine rağmen yaşadıkları göğüs problemlerinden ötürü giyememekte ve ameliyat düşünmektedirler.

Hastalar kliniklere başvurduklarında istedikleri göğüs şeklini anlatırlar. Göğüs büyütme ameliyatını yapacak olan cerrah hastanın neden göğsünün küçük kaldığını araştırır. Bazen gelişme geriliği, bazen doğum sonrası hacimde azalma ve sarkma, bazen de asimetri problemlerinden kaynaklı olabilir.

Bu bilgiler sonrasında meme büyütme ameliyatı programı oluşturulur. Hastadan genel sağlık hikayesi istenir. İlaç kullanıp kullanmadığı, kronik türden rahatsızlığının olup olmadığı sigara ve alkol tüketimi gibi bilgilerle ameliyatın hangi koşullarda gerçekleşeceğine dair doktor; fikir geliştirir ve hastası ile paylaşır. Oluşabilecek risklerle iyileşme süreci hakkında gerekli bilgiyi verir.

Meme büyütme ameliyatları kararı alınmışken doktorunuzla şu detaylar üzerinde duracaksınız:

  • Uygulanacak protezin çeşidi
  • Ameliyat başlangıç yeri
  • Uygulanacak meme protezinin yerleşim bölgesi

Protezin hacmi

Meme büyütme ameliyatları için en uygun yöntem silikon protezlerin uygun bölgeye yerleştirilmesi işlemi şeklindedir. Bu protezin yerleştirilmesi için tek bir yol yoktur. Bu yollardan hangisinin tercih edileceği hastanın duruşu ve isteği ile ilgilidir. Duruşun hoş ve estetik görünmesi için; hastanın anatomik yapısına göre doktor belirleyici fikirler sunacaktır.

Damla şeklinde olabileceği gibi yuvarlak şekilde de protez konulabilmektedir. Tüm bu işlemlerde hangi tür protez kullanılacağı, hangi bölgeye yerleştirileceği ve hacmi doktorun deneyimi ve sizin ne istediğinizle ilgilidir.

Meme büyütme ameliyatı geçirmiş hastalar için doktor sürekli kullanacakları sutyen önerecektir. Bu süre bir ay kadardır ve yatma esnasında çıkarılmaması de önemlidir. Meme büyütme ameliyatı olan kadınlar da şu kaygı olmamalıdır; çocuk emzirememek. Çünkü kadın operasyondan sonra gebe kalabilir ve bebeğini her sağlıklı kadın gibi besleyebilir.

MEME BÜYÜTME AMELİYATLARI
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>